info@kopiecwolnosci.poznan.pl

Flaga RP na poznańskim Kopcu Wolności

W dniu święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w środę 2 maja br., na szczycie odbudowywanego Kopca Wolności na poznańskiej Malcie pojawiła się flaga narodowa.

Tym symbolicznym gestem Stowarzyszenie Kopiec Wolności w Poznaniu chciało podkreślić, że wolność stanowi jedną z fundamentalnych wartości ludzkich. Członkowie Stowarzyszenia Kopiec Wolności wierzą, że powiewająca nad Maltą flaga pomoże doprowadzić do szczęśliwego finału negocjacje dotyczące uregulowania statusu prawnego terenu Kopca, dzięki czemu odbudowa znów będzie mogła ruszyć pełną parą.

Rozwiązanie problemów terenowo-prawnych związanych z tym obiektem pozwoli Stowarzyszeniu na realizację statutowego celu, jakim jest odbudowanie Kopca i jego eksploatacja.

W czasie wiosennego spaceru, podziwiając flagę powiewającą na tle panoramy miasta, warto przystanąć i zastanowić się, czy sukcesy Polski i Polaków byłyby możliwe gdyby nie wolność okupiona wyrzeczeniami i często największymi ofiarami. Stąd inicjatywa stworzenia czegoś na kształt centrum wolności, demokracji i szacunku dla historii na poznańskiej Malcie.